Публікації

У цьому розділі пропонуємо Вашій увазі цікаві публікації, тематика яких може охоплювати різноманітні напрями в той чи інший спосіб пов'язані з Карпатами, лещетарством, спортом. Будемо вдячні як членам КЛК, так і їх симпатикам - усім, хто бажає розмістити тут цікаві матеріали. Просимо надсилати свої пропозиції. Ми їх радо розглянемо та опублікуємо.

«Лещетами наоколо Львова» або як Іван Боберський популяризував лещетарство в Галичині

Автор: Андрій СОВА, історик

......................................................................................................................

Призабутий Мармарош

Призабутий Мармарош

Автор: Рочняк Ю.А.

Майже втрачена для широкого загалу назва Мармарош знову виникає і викликає до себе велике зацікавлення насамперед неповторними горами та мало порушеною природою цього карпатського краю. Розташований на пограниччі, віддалений від великих центрів промисловості, головних транспортних шляхів він зберігає свою окремішність і загадковість.

Детальніше »

Спомин про Бориса Николина

Спомин про Бориса Николина

Автор: Роман Гавриляк, Нью-Йорк, 2008

Я пізнав Бориса Николина в Надвірній на кілька років до війни, себто в 1936-38 роках, ще за польської окупації. Він був на кілька літ старший за мене, та закінчив українську ґімназію в Станіславові (тепер Івано-Франківськ). Він тоді став на працю у Битькові коло Надвірної, де добували нафту. Він став «вертачем», відповідальна та добре платна праця при добуванні нафти, вертіти глибокі діри в землі, щоб досягнути родовища «кип’ячки», як про те писав Іван Франко.

Детальніше »

До питання карпатських топонімів

Автори: Альфред Рочняк, Юрій Рочняк.

Дослідження українських карпатських топонімів є областю зацікавлень науковців різних галузей знань і є необхідним для правильного вживання на письмі та мовленні. У статті наведено факти зникнення, перекручення автентичних назв та перейменування назв місцевостей. Особлива увага звернена на карпатські ороніми та найменування новітніх спортивно-туристичних закладів та сфери послуг, які стають топонімами. Незважаючи на значну роботу науковців, впровадження правильного називництва залишається малопомітним.

Детальніше »